top of page

תערוכות של החוג הישראלי לכלבי רוח

תערוכת ראש השנה - 20.9.2014

שופטת: BITTE AHRENS PRIMAVERA (איטליה).

בשבת 20.9.14, כהרגלנו מידי שנה לפני ראש השנה התכנסנו להפנינג השנתי של החוג, וגם השנה אירחה אותנו בנדיבות רבה חוות הכלבים של אורן צור בכפר הס.

השנה החלטנו להזמין לשפוט את BITTE AHRENS PRIMAVERA מאיטליה. ביטה שהרשימה את כולנו בנועם הליכותיה ובידע העצום שלה בכלבי הרוח, ירשה מסבתה בשבדיה את בית הגידול המפורסם SOBERS לגרייהאונד וגרייהאונד איטלקי, והמשיכה אותו גם באיטליה עם בעלה פיירי, כשהם מרחיבים את הגידול גם לגזע הוויפט. מאות אלופים מבית גידולם ב-3 הגזעים מוכיחים בכל העולם את רמת הגידול הגבוהה והמסירות העצומה שלהם לאיכות ובריאות של כלבי הרוח.

נרשמו אמנם 45 כלבים לתערוכה, אבל הגיעו בפועל רק 40. חבל, כי דוחות שיפוט כה מפורטים , ודעה כל כך מקצועית על הכלבים ניתן לקבל באמת רק משופטת כה מקצועית כמו ביטה. עם עין מיומנת, חיוך וסבר פנים נעים, לא היססה לתת לכלבים ציונים נמוכים ממה שציפו להם הבעלים …. שני המתמחים לשיפוט בזירה – איתן הנדל ודורון ראכלין, כמו גם שופטים ותיקים שהתגודדו מאחורי השופטת ומחוץ לזירה כמו צבי קופפרברג, יוחאי ברק ומירנה שיבולת , זכו לשיעור מאלף בשיפוט כלבי רוח. השופטת שמה דגש רב על הקווים החיצוניים וההרמוניים של כל גזע, על זיוות כתף קדמי מספיק, על זיוות אחורי ובעיקר על תנועה יפה זורמת ומקבילה. באורך רוח הסבירה והדגימה השופטת למתמחים איך היא רואה את הכלבים שהוצגו, הסבירה למציגים מדוע לא העניקה ציון מצויין או מנעה תואר מכלב שכן קיבל מצוין… וכאמור הכתיבה דוח שיפוט ארוך ומפורט.

אורין, אלופת ישראל של רוני וינטרוב הוכתרה כמנחת הגזע של הוולפהאונד האירי וזכתה בתואר GR.CAC השני שלה.


בריז הצעיר של מיכאלה אוקון ייצג את גזע האיביזיאן האונד והשלים זכייתו בתואר אלוף ישראל צעיר. בריז היה גם הצעיר הטוב בתערוכה.

הוריקן הצעירה של נדב לוי ויעלה ויסבורט ניצחה את גזע הגרייהאונד האיטלקי והגיעה למקום המכובד של סגן 1 לכוכב התערוכה.

אלופת ישראל הצעירה אסלאני ייצגה את גזע האפגאני וזכתה ב- CAC הראשון שלה. כן ירבו..


עיישה הקשישה של צחי נבו ,ייצגה את הגזע הנעלם מזירותינו – האזאוואק. אמנם קיבלה מצויין בשל מצבה הגופני המעולה אך ללא תואר…

בגזע הסאלוקי השתתפו 11 כלבים. צ'ה המרשים של יוני בן שלום היה מנצח הגזע וזכה ב- CAC השני שלו, הוא גם הגיע למקום המכובד של סגן 2 לכוכב התערוכה .מנצחת המין הנגדי היתה אפיקה הקטנה והיפה של רעיה מיננקוב שזכתה ב- CAC הראשון שלה. הזכירה מאוד את סבתא האלופה הנצחי וכוכבת התערוכות שלנו – אמירה של יוליה ווזיליקין , והקדימה את ליילה היפה של אורן כהן שזכתה ב GR.CAC הראשון שלה בכיתת אלופות. ייקוב הדין את ההר רוח מדבר, של מיכאלה אוקון ,היה הפעוט (הגורון) הטוב בגזע.

אחרי הרבה זמן ראינו שוב את בורזוי צעיר -סוקול של פליקס איצ'נקו , יבוא מרוסיה ואנחנו מקווים להמשיך ולראותו בתערוכות.

הגזע הגדול בתערוכה היה הוויפט – 17 כלבים מהם 5 גורונים וגורים.


קלווין קליין של עמוס שקדי ומגידולן של ציפורת והילית כרמל, היה הגורון הטוב בגזע ובתערוכה כולה. בכיתות הזכרים היתה תחרות די קשה. איון של ציפורת כרמל ניצח בכיתת המתבגרים וגם קטף את ה CAC הראשון שלו , כשג'ימי של אנדראה אלנה ומאירה פיזם ,מהכיתה הפתוחה ,מסתפק ב R.CAC. אפולו הקשיש אביו של איון היה מנצח הקשישים. בנקבות התהפכה התמונה – ויוי אחותו של ג'ימי – של אליסיה פולופונובה זכתה בתואר ה CAC ואילו אייריס של ציפורת כרמל אחותו של איון הסתפקה בתואר R.CAC. איון היה מנצח הגזע, ומנצחת המין הנגדי היתה האלופה ולמה של אנדראה שחזרה לא מזמן מפולין.

איון חזר על הצלחתו הגדולה בתערוכה הבינלאומית בתל מונד, שם נבחר למנצח הקבוצה, וגם בכפר הס זכה בתואר הנכסף – כוכב התערוכה, לשמחתן ללא גבול של ציפורת והילית.

בתום התערוכה התכנסנו כמידי שנה לארוחת הצהריים על האש שהכין לנו רונן ארז מכפר הס. תוספת הסלטים שהביאו חברי החוג יחד עם הבשרים הטובים והבירה הצ'כית שנלגמה כמים גרמה לחברים להסתובב מחוייכים ושבעים…


לאחר טקס חלוקת תעודות ההוקרה לחברים שסיימו עם כלביהם במהלך השנה החולפת וזכו בתארי אליפות (ישראל צעירה, ישראל, וישראל על) והענקת שי לשופטת – צמיד יפהפה מעשה ידיה של מיכאלה אוקון, עברנו לחלק המסיים של היום – הסדנה להצגת כלבים.

ביטה ופיירי הכינו לכל המשתתפים חוברת יפהפהיה עם תמונות ובה מפורטת כל התורה כולה על פי ביטה – מה רוצה שופט לראות בזירה ואיך להשיג זאת… ביטה, בסבלנות אינסופית הסבירה והדגימה לכל אחד ממשתתפי הסדנא כיצד לשפר את הצגת הכלב האישי שלו, וכדברי מאירה – חזינו בקוסמת… פתאום השתפרה רמת הצגת הכלבים עשרת מונים ….

בסיום הסדנא זכו המשתתפים לתעודת סיום חתומה על ידי הזוג האיטלקי.


היתה זו שבת נפלאה, מזג האויר הסביר לנו פנים, בית ארז יבואני רויאל קאנין דאגו לנו כהרגלם לפרסי מזון, חוות הכלבים בכפר הס של אורן צור סיפקה לנו מקום נפלא להתרווח בו. אנדראה ופאולינה הפליאו להעסיק את הילדים בשולחן היצירה, החברים התרווחו על הדשא, ניהלו שיחות חולין על בקבוק בירה, דרך נהדרת לסיים את השנה הכלבנית היהודית ולהתכונן לראש השנה.

מי שלא בא – הפסיד, ולכולנו שנה טובה, מאושרת ובריאה !

bottom of page