top of page

תערוכות של החוג הישראלי לכלבי רוח

תערוכת האביב - 09.04.2016

הפעם חברנו למועדון הדני הענק שקיים את התערוכה המסורתית לזכרם של דני ויעל ברוס ז"ל בכפר הס.

ניתנה לנו הזכות להישפט ראשונים בתחילת יום עמוס בכלבים ממועדונים נוספים  סן ברנרד וניופאונלנד, כלבי הרים שוויצריים ,פודלים וכאמור דני ענק..). שפטה בנועם ובשקט הגב אדריאנה בוקה גריפה מאיטליה.

הרישום לתערוכה היה ער למדי ונרשמו 51 כלבים, לצערנו הגיעו רק 42 …לתחושתנו כיון שאיננו גובים תשלום לפני התערוכה (כמו ביתר החוגים וההיל …) אלא רק בבוקר התערוכה , קל לאנשים לבטל השתתפותם מבלי להודיע לנו! החלטנו בוועד להנהיג בעתיד "דמי טיפול" שייגבו מחברים שנרשמו, לא הגיעו, לא הודיעו או ללא סיבה וטרינרית מוצדקת.

תופעה נוספת היא שלמרות בקשותינו החוזרות להקדים ולבוא להסדיר התשלום ובדיקת החיסונים, לא מעט חברים הגיעו לאחר תחילת השיפוט ונאלצנו לשנות סדר שיפוט כדי למנוע מהם עוגמת נפש. אנו תקוה שבתערוכה הבאה שתתקיים ביוני, גם היא מוקדם בבוקר בשל החום, יקדימו הנרשמים את הגעתם.

וחוץ מזה היה מאוד נעים בכפר הס. אמנם היה חם, אבל מידי פעם גם זירזף לו גשם, הזירה הייתה שקטה והתנהלה היטב, עם צוות מיומן וותיק – איתן הנדל, אבי מלאך, חנה קאלי ופנים חדשות בשולחן – ניל"י עמרני.

השיפוט היה נינוח ונעים, כך הרגישו כל המציגים, גם הפחות מנוסים שהתקשו להראות שיניים… ודוחות השיפוט היו מאוד נדיבים …כל הכלבים קיבלו ציון מצוין! קל ללכת שולל אחרי עובדה זו ולחשוב שרמת הכלבים שלנו בכל הגזעים מצוינת! יש בהחלט שגיאות של גודל וטיפוסיות, וחשוב שהמגדלים ובעלי הכלבים ידעו ש "לא כל יום פורים ", ושיפוט כזה "נדיב" לפעמים מחמיץ את המסר והידע ששיפוט בתערוכה צריך לתת.

בגזע הסאלוקי ניצח נגב של רעות דישבק וקרן מינץ, כשאחותו PRECIOUS של קרן מינץ ויוליה ווזיליקין מנצחת את המין הנגדי. לשניהם זהו ה- CAC השני.

אלופת העל של רוני וינטראוב – אורין, ניצחה את גזע הוולפהאונד האירי, ומאוחר יותר את התערוכה כולה. היה זה יומו של הגזע המתחדש כשאוליבר של אלכס חייטון זכה גם כמנצח צעירם בכל התערוכה.

״ארבט״, האלוף של פליקס אילצ'נקו ניצח את גזע הבורזוי ומוקם במקום המכובד של כוכב התערוכה - 3, 2 האחיות הצעירות של קסניה גאלנצאן מסטיחות עתיד לגזע מתחדש זה.

בגרייהאונד איטלקי ראינו בעיקר את הדור הבא מגידולם של נדב לוי ומריאנה סגל לזרוביץ.מנצח הגזע היה הכלב הצעיר של נדב לוי ואבי פרציג , שהשלים זכייתו בתואר אלוף ישראל צעיר , ולחשוב שכמעט פיספס את התערוכה בגלל איחור לא סביר…, כלבת היבוא של נדב משבדיה – ארומה זכתה ב- CAC השני שלה, והיתה מנצחת המין הנגדי.

הגזע הכי גדול בתערוכה והכי מסקרן היה הוויפט עם 21 כלבים רובם גורים וצעירים! רובם ככולם צאצאים של 2 בתי הגידול המובילים "סוויפט ראנדום" של אנדראה אלנה ו "פ.הילית'ס סטארס" של ציפורת והילית כרמל. ראינו גורים וגורות מבטיחים מאוד שעוד נראה בעתיד בתערוכות החוג. מנצחת הגזע היפה היתה סוברס טלולה (טולה) של אנדראה שגם היתה בהמשך סגן ראשון לכוכב התערוכה , ומנצח המין הנגדי היה אלוף העל איון של ציפורת והילית שלזכותו מספר נצחונות בעבר כולל כוכב תערוכה ומנצח קבוצה.

טבלת התוצאות המלאה מצ"ב . כמו כן אלבום התערוכה שפורסם בדף החוג בפייסבוק.

תודה לכל הפעילים שתרמו לתערוכה, לאורן צור מחוות הכלבים בכפר הס על האירוח היפה, לבית ארז יבואני רויאל קאנין ומורן שמעוני על פרסי המזון, ובעיקר לכל מי שנרשם, הגיע והשתתף ברוח ספורטיבית ובכיף.

bottom of page