top of page

תערוכות של החוג הישראלי לכלבי רוח

תערוכה והפנינג ראש השנה 2013 - כפר הס, 31 אוגוסט

שופטת: מירנה שיבולת, ישראל

כמידי שנה לקראת ראש השנה נפגשנו לתערוכה משולבת בהפנינג של כלבי רוח. את המפגש במדשאה המטופחת בחוות הכלבים בכפר הס פתחנו בסדנת הנחייה להצגת כלבים בתערוכה בהנחיית מיכאלה אוקון והילית כרמל, נרשמה השתתפות ערה של בוגרים וילדים. את התערוכה שפטה מירנה שיבולת מישראל, שהוסמכה בשנה החולפת כשופטת לקבוצה 10, נשפטו כלבים מ-5 גזעים: וויפט, סאלוקי, גרייהאונד איטלקי, אייריש וולפהאונד ואזוואק.

במקביל למהלך השיפוט הפעילה אנדראה את כל ילדי החוג בפינת היצירה המפורסמת שלה, שלצידה מסייעת אימה ליליאן. הילדים גזרו, הדביקו, צבעו, וכפי שניתן ללמוד מהתמונות חגגו בגדול.

בגזע הוויפט היה רישום מרשים ביותר של 18 כלבים, מתוכם 8 גורים. הגור הטוב בגזע ,ומאוחר יותר גם בתערוכה היה העולה החדש מפולין -בנץ של מאירה פרופ ואנדראה אלנה . מנצח הצעירים היה סומי מפינלנד של אנדראה ואת הגזע ניצחה הכלבה האלופה מארה"ב של ציפורת כרמל Alvere’s Simply Irresistible ,הידועה כוונדי .וונדי שניצחה את קבוצת כלבי הרוח שבוע קודם בתערוכה הלאומית בסביון , הסתפקה הפעם במקום השני בסיום כוכב התערוכה.

בגזע הסאלוקי נרשמו 13 כלבים מתוכם 5 גורים. הכלבה הצעירה של רעות דישבק – שלומציון גופי ערבה הלכה על כל הקופה כאשר עברה מתחרות לתחרות בהצלחה רבה וקיבלה את מיקבץ התארים –מנצחת צעירים ,מנצחת נקבות ומנצחת הגזע, גופי השלימה זכיותיה לתואר אלופת ישראל צעירה.

בגזע הגרייהאונד איטלקי השתתפו 4 כלבים Baby Eterna Felicidad של רועי סומך זכתה ב JCAC השני שלה והשלימה את הזכיה בתואר אלופת ישראל צעירה.ובהמשך זכתה בתואר מנצחת הגזע.

בגזע האייריש וולפהאונד השתתפו 2 כלבים.הגור העולה מהולנד –סולומון, של ניק ודניאל שהרשים בגודלו ואורין של רוני וינטרוב, שזכתה ב- JCAC השני שלה ומעתה גם היא אלופת ישראל צעירה.

בגזע האזוואק השתתפו 2 כלבים קשישים, שניהם בבעלותו של דר' צחי נבו. הנקבה, עיישה הצליחה למרות גילה המתקדם – 12 שנים לזכות בתואר כוכב התערוכה. השופטת ציינה את תנועתה המצויינת והטיפוסית.

השופטת ציינה לטובה את רמת הכלבים בגזעי הוויפט והסאלוקי. כפי שאפשר לראות בטבלת הציונים, לא היססה להעניק גם ציונים נמוכים ממצויין ומבטיח מאוד, בעיקר בשל תנועה, נשיאת זנב, התנהגות זירה וצבע.

תחרות הנוהג הצעיר לילדי החוג בשיפוטה של מיכאלה אוקון היתה ספורטיבית ומהנה, הילדים נהנו וציפו בדריכות להחלטה הקשה של מיכאלה… כולם היו נהדרים, אבל מקום ראשון יש רק אחד וקיבלה אותו ליה גדעון שהציגה כלבה מגזע סאלוקי.

ואז הגיע טקס חלוקת תעודות ההוקרה היפהפיות (עיצוב- איתן הנדל) שמעניק החוג לחברים שהשלימו זכיות בתארי אליפות בשנה החולפת, והפעם בשנתיים החולפות (לפני שנה לא חולקו תעודות). הילית וציפורת כרמל קיבלו הכי הרבה תעודות – ביטוי לעבודה הקשה והשוטפת בתצוגה בתערוכות. הפעם הוענקו גם תעודות הוקרה לצוות של 3 חברים שתרם לספורט המירוצים – נדב קאלי הפורש, ניר גוב הנכנס ואדוארדו ג'קרד-פרקש שתמיד שם….

בזמן שהחברים ערכו לתפארת את שולחנות ארוחת הצהריים, ניהלה ציפורת הפעלה והרקדה של הילדים עם הכלבים. וכשהבשר על האש היה מוכן… הגיעו גם הילדים להשתתף בארוחה הטעימה.

פעם בשנה ממש כיף לקיים אירוע שהוא רק של החוג, לחלוק זמן איכות עם חברים ובעלי כלבי הרוח שאותם אנחנו כל כך אוהבים. שתהיה לכולם שנה טובה,שנת בריאות ואהבה, ושנמשיך להיפגש בכיף בכל פעילויות החוג בשנה הבאה. ותודה ליוני בן שלום על עיצוב הברכה המקורית.

אלבומי תמונות

shana-tova-saluki-by-yoni-2013.jpg
bottom of page