top of page

תערוכות של החוג הישראלי לכלבי רוח

תערוכת הקיץ - כפר הס, 22 ו-23 יוני 2012

בתכנון השנתי של התערוכות , חברנו למועדון הרטריבר שהזמין את השופט הפורטוגלי MANUEL BORGES, לתערוכת קיץ. כששמענו שמועדון הזעירים הזמין לאותו סוף שבוע את השופטת הפינית SAIJA YUUTILAINEN, מגדלת ותיקה של סאלוקים, החלטנו להיערך ל- 2 תערוכות באותו סוף שבוע. וכך יצאו לדרך 2 תערוכות מהנות ביותר בכפר הס בשישי ובשבת.

מטבע הדברים בשישי היה רישום גבוה של כלבי סאלוקי, השתתפו 24 כלבים, ועליהם אמרה השופטת שהיו ברמה טובה מאד, ומאד נהנתה לשפוט אותם. מנצחת הגזע היתה הכלבה היפה יסמין הלוא היא דוריה אסאר מן הומה נשמה טובה, מגידולה של קרן מינץ ובבעלותה של קרן ורעות דישבק. יסמין זכתה ב-CAC השלישי שלה והפכה לאלופת ישראל. כשזכתה גם בתואר כוכבת התערוכה, השלימה יום מרגש במיוחד לרעות ולקרן.

עניין רב עורר בשופטת הכלב ג'ינג'י מאבו קרינאת של איברהים, על רגליו הצבועות בחינה. הכלב – כלב מיון מוצק ושרירי – זכה ב-CAC הראשון שלו ובמנצח המין הנגדי BOS.

כיתות הצעירים הרשימו מאד בגודלן ואיכותן. למעט ליילה ספקטור אל ראזאל של אורן כהן כולם היו מבית הגידול נשמה טובה של קרן מינץ. מנצחי הכיתות היו נגוס ובאלו של בוריס פיחטמן, באלו הלוא היא בא לי באלישה נשמה טובה בבעלות בוריס וקרן היתה גם מנצחת הצעירים בתערוכה כולה, ואם נזכור שהיא בתה של יסמין … נבין שהתפוח לא נפל רחוק….

ג'אוי של קרן מינץ השלים זכייתו באליפות-על בכיתת האלופים, אבל בעיקר שמחנו לראות בכיתת הקשישים את דון (דינר) ספקטור אל ראזאל הקשיש שהגיע מעין יהב עם שלום שטוקלמן והדגים לנו אצילות סאלוקים גם בגיל 9 שנים ! מנצחת הקשישים בתערוכה היתה אלופת העל GR CH הותיקה של יוליה ווזיליקין – אמרה ספקטור אל ראזאל.

בתערוכה בשבת , השתתפו רק 16 סאלוקים, וראו זה פלא – גם הפעם זכתה יסמין במנצחת גזע ובכוכבת התערוכה. נגוס, הלוא הוא הילל ניסים ונפלאות נשמה טובה של בוריס פיחטמן, השלים זכייתו בתואר אלוף ישראל-צעיר IS J CH וגם בתואר מנצח המין הנגדי BOS . שארייה היפה מכולם נשמה טובה של לאורה בירן וקרן מינץ היתה מנצחת הצעירים בגזע ובתערוכה, ואלטאיס אורניה אל אמירה של קרן מינץ השלימה זכייתה באליפות על – GR CH בכיתת האלופות.

ביתר הגזעים היה רישום נמוך. בוויפטים בלטו בחסרונן ציפורת והילית כרמל שהתמודדו בביתן בטיפול בשגר חולה פרבו של דני ענק. גם בשישי וגם בשבת מנצחת הגזע היתה וילמה היפה הלוא היא KARDHRAS PINA COLADA של אנדריאה דיאקונסה, ובשתי התערוכות היתה גם סגן ראשון לכוכב התערוכה. מנצח המין הנגדי היה הכלב הצעיר מג'יק SOBERS MAJESTIC של צפרא סיריק שהשלים זכייתו בתואר אלוף ישראל בגיל 17 חדשים!

גפן, כלבת הוולפהאונד האירי של רוני וינטרוב, השתתפה רק ביום שבת וקטפה בקלות את סיום זכיותיה בתואר אלופת-על GrandCH. הכלבה הראשונה מגזע זה שזוכה בתואר המכובד בארץ!

יוליה היפה של נדב לוי ייצגה בכבוד את גזע הגרייהאונד איטלקי, ובשתי התערוכות זכתה בתואר מנצחת הגזע ומועמדת לאליפות על, ובתואר סגן 2 לכוכב התערוכה. נציין את הופעת הבכורה של אפי – אפרודיטה, הגורה המתוקה של דודי גולן ביום שישי שזכתה בתואר – מנצחת הגורות בתערוכה, ואת הופעת הבכורה של בובו של רועי סומך שזכה בתערוכה הראשונה בחייו גם ב-CAC.

באפגאני לא היו הפתעות גדולות כשבשתי התערוכות זכתה אלופת העל היפה של זויה סלדק AHTIAR AK YAR PALLADIAPERLI בתואר מנצחת הגזע.

השיפוט של 2 השופטים היה טוב, מדויק, מפורט ומחויך, שניהם התרשמו מהאיכות הטובה והמעניינת של כלבי הסאלוקי, היו נעימים לכלבים ולמציגים.

חוות הכלבים בכפר הס תרמה המון לאוירה הנעימה ורגועה של התערוכות, המדשאה המטופחת והמוצלת, התאים המרווחים לכלבים שבעליהם חפצו בכך, השירותים הנקיים, מאור הפנים של אורן ודורית (שגם הציגה במורה נפלאה את כלביו של איש …) כולם היו חוויה שכולנו רוצים לחזור עליה…

תודה לכל מי שנתן יד ורגל להצלחת אירוע סוף השבוע הזה – רוני, רעות, יוליה, אדוארדו, חנה קאלי.

bottom of page